Spoštovani!

Letošnji osrednji dogodek ob Mednarodnem dnevu geopestrosti bo 6. oktobra v Litiji. Dogodek koordinira ZRSVN ob podpori Slovenske nacionalne komisije za Unesco.

Dogodek gostita Občina Litija in Rudnik Sitarjevec, zato je okrogla miza tematsko vezana na rabo mineralnih surovin in njihov pomen za geopestrost. Ogled Rudnika Sitarjevec in udeležbo na okrogli mizi je potrebno potrditi na povezavi v vabilu.

Poleg osrednjega dogodka v Litiji so napovedani raznovrstni dogodki  širom po Sloveniji, vsi obeležujejo Mednarodni dan geopestrosti.

Objavljeni so na Koledarju dogodkov 2023 na spletni strani  https://zrsvn-varstvonarave.si/mednarodni-dan-geopestrosti/ . Veseli bomo, če povezavo na te dogodke posredujete javnosti tudi preko vaših spletnih naslovov.

Vljudno vabljeni na dogodke in k odkrivanju slovenske geopestrosti!

VABILO – PDF