Podrobnosti

Slovensko geološko društvo vabi k udeležbi na 2. GeoLovu, ki bo 14. aprila 2018 na območju med Orlami in Škofljico. Prijavijo se lahko ekipe s 3-5 člani, lahko pa tudi posamezniki, katerim bomo naknadno poiskali primerno ekipo. Rok za prijavo je 1. april 2018. Več podrobnosti je v spodnjem tekstu in v priponki:

GeoLov je poldnevni preizkus iz praktičnega znanja geologije, v katerem se pomeri več ekip s po 3-5 člani. Vsaka od ekip se spopade s šifriranim besedilom, v katerem so zapisana navodila za odkritje zaklada. Do šifranta se udeleženci dokopljejo preko uspešno rešenih vprašanj in nalog, s katerimi se srečujejo na terenu. Čeprav je najhitrejša ekipa deležna večne slave, hitrost ni ključna – bolj pomembno je druženje in uživanje v naravi. Vprašanja so prilagojena znanju in izkušnjam članov ekipe. Vabljeni so vsi geologi, ne glede na starost.