Podrobnosti

Slovensko geološko društvo in Geološki zavod Slovenije vljudno vabita vse geologe in/ali ljubitelje geologije paleozojske, mezozojske ali kenozojske starosti k udeležbi na Prvem Geoteku.

Opis dogodka: 

V letu, ki je polno dogodkov, ki beležijo 70-letnico Geološkega zavoda Slovenije, pričenjamo z novo tradicijo: Geotekom. Dogodek bomo priredili enkrat letno, vsakič na drugi lokaciji v bližini Ljubljane. Tek ne bo tekmovalne narave (kar seveda ne pomeni, da ne smete zadihati s polnimi pljuči in odbrzeti v hrib) – naj bo to dogodek za rekreacijo, sprostitev po službi ali predavanjih, prijateljsko in medgeneracijsko druženje, ki naj povezuje študente in že izdelane geologe, pa tudi ljudi, ki geologiji namenjajo del vsakdana na ljubiteljski ravni. Ker nekateri v naravi radi uživajo počasneje, so prisrčno dobrodošli tudi pohodniki.

Udeležba na teku je zastonj, bo pa eden od organizatorjev obremenjen z »moško torbico« za prostovoljne prispevke, ki bodo v celoti namenjeni projektu Botrstvo v Sloveniji.