Vabljeni na predavanje prof. dr. Alfreda Uchmana, ki bo potekalo 28. 3. 2019 od 17.00 do 18:30 ure na Aškerčevi ulici 12, predavalnica 210.

Tema predavanja: Globokomorski sledni fosili – vpogled v skrito paleookolje / Deep-sea trace fossils – insight into hidden palaeoenvironment.* 

O predavatelju: Prof. dr. Alferd Uchman je doktoriral na Jagielloński Univerzi v Krakóvu, Poljska. Že več kot tri desetletja se ukvarja z raziskovanjem slednih fosilov nevretenčarjev v sedimentnem zapisu – ihnologijo. Svoje raziskave je opravljal po večini evropskih držav, vključno s Slovenijo, ter tudi na ostalih kontinentih. Proučeval je sledne fosile v kamninah različnih starosti in faciesov, vendar globokomorski sledni fosili ostajajo njegova glavna tema raziskav.

Predavanje bo potekalo v angleškem jeziku.