Podrobnosti

Zavod RS za varstvo narave, Slovensko geološko društvo in Občina Tržič vabijo na prostovoljno tradicionalno akcijo “Čiščenje geološkega profila v naravnem spomeniku Dovžanova soteska”, ki bo v soboto, 25. marca 2017 v Dovžanovi soteski. 

Profil v Dovžanovi soteski se nahaja ob lokalni cesti Tržič – Jelendol. Kamnine mlajše paleozojske starosti so izjemno bogate s fosili, predvsem algami, fuzulinidnimi forameniferami in brahiopodi, ki jih je okrog leta 1900 prvi odkrival in opisoval dunajski geolog Ernes Schellwien. Z iz branim materialom bomo napolnili “brskališče” oz. peskovnik za raziskovanje pri Razstavno izobraževalnem središču Dolina. Pforili se deloma zaraščajo ter zasipajo s kamnitim materialom iz strmih pobočij, zato jih je treba očistiti za ogledovanje in zaradi varnosti obiskovalcev. Občina Tržič bo prispevala topel obrok, podjetje BIOS za delovno opremo in orodje, tržiška Komunala pa za prevoz materiala. Akcija je v prvi vrsti namenjena študentom, vabljeni pa ste tudi drugi zainteresirani. Program dogodka in informacije o prijavi so dostopne na pripetem Vabilu. 

Vabilo.pdf